Skip links

Afet Bölgelerine Yardım

Tüm Dünya’da yaşanan en sıcak yaz olarak resmi kayıtlara geçen 2021 yaz aylarinda, maalesef Ülkemizde de, dünyanin diğer ğek çok yerinde yaşanan orman yangını faciasi yaşandı. Ağırlıklı Güney bölge ve illerimizde yaşanan ve gğnlerce süren, çok ciddi hektarlarda bitki örtüsü, orman canlıları ve maddi kayıplara ve ciddi

yaralanmalara sebep olan bu orman yangınlarını Karadeniz Yöresinde yaşanan sel felaketi sebebiyle cok fgazla sayida can kaybıyla sonuçlanan sel felaketlerinin izlediği kapkara günlerden geçtik. Bu süreçte, afet bölgeleriyle temas ederek, birinci elden bölgenin ihtiyaçlarını belirlemek ve Istanbul başta olmak üzere diğer bölgelerden temin etmek suretiyle, üyelerimiz canla başla, Bir günden kısa bir sürede içinde, Itfaiyecilerin kullandığı tipte yanmaz elbiselerin, yanmaz eldivenlerin, ayakkabılarin, yardim malzemelerinin, yangın söndürme toplarının, yangın söndürme tüplerinin ve sayısız yardım malzemesinin bulunduğu bir tır organize etti. Bölgeye gitmek isteyen gönüllüleri oradaki Ticaret Odaları ve Belediyelerle organize ederek, afet süresince, tüm duyarlılığıyla yardım yapmaya devam eden tüm üyelerimizle beraber kurulan kriz masasından yardımlar yağmaya ve takip edilmeye devam edildi.

Sel felaketi sonrasinda bölgeye yapılan yardimlarda ihtiyac listelerindeki gerekli kalemler toplanarak sevk ettirildiği gibi, bu bölgelerde ikamet eden ya da ailesi ikamet eden ve bu sebeple zorluk yasayacak olan öğrenciler için, her sene verilmeye devam edilen “Denizci Kiz Öğrenciler” bursuna ek olarak, “Afet Bölgesi” bursları da dağıtıldı.